Aktualności

28 stycznia 2019

NOWY PROJEKT “MAMA 4 plus” Kto może skorzystać z tego świadczenia?

NOWY PROJEKT “MAMA 4 plus”
Kto może skorzystać z tego świadczenia?

W ostatni wtorek Rząd przyjął projekt „Mama 4 plus”. Podstawowym warunkiem przyznania świadczenia jest wychowanie co najmniej czworga dzieci oraz osiągnięcie wieku emerytalnego.
„W przypadku matek mówimy, że będzie to ukończenie 60 roku życia, a w przypadku ojców 65 roku życia. Z tego świadczenia nie możemy skorzystać przed ukończeniem wieku emerytalnego”
Minister dodała, że tzw. matczyna emerytura będzie przyznawana „tylko tym osobom, które nie mają innych źródeł zarobkowych” czyli takim, które nie pracują, nie maja innych źródeł zarobkowych i „znajdują się najtrudniejszej, dramatycznej sytuacji materialnej”.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej wyjaśniała, że z tego świadczenia będą mogli skorzystać również ojcowie oraz cudzoziemcy. W określonych sytuacjach, np. w przypadku śmierci matki bądź kiedy dzieci zostały porzucone, świadczenie przejdzie na ojca. Z tego świadczenia będą mogli skorzystać także cudzoziemcy, ale pod warunkiem spełnienia kilku warunków m.in. konieczność mieszkania w Polsce co najmniej 10 lat od ukończenia 16 roku życia.

Aktualności, Inne równie ważne
About Mefisto

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *